Veebikoolitus - energiasäästmis- ja tootmislahendused tööstuses ja ärikinnisvaras
Esimesed 100 kohta koolitusele on TASUTA! Järgnevatele registreerujatele hind 300 € + km.
Koolitus toimub 14. ja 15. aprillil 2021. aastal.
Tutvu tipptehnoloogiaga
Saa teada, milliseid lahendusi võiksid oma ettevõttes rakendada.
Jaga kogemusi
Koolitusel osaleb ligi 500 osalejat.
Ekspert-koolitajad
Koolituse viivad läbi oma ala eksperdid ja innovaatorid.
Toimub 2 koolitust
14. - 15. aprill Zoom videokonverentsi keskkonnas.
Koolitusest
Praktiline koolitus, kus lahendustest räägivad oma ala tippspetsialistid. Kokku korraldatakse kaks koolitust järgmistele sihtgruppidele:
- Avalik sektor, ehitus ja ärikinnisvara
- Tootmine ja tööstus
Varasemalt on koolitused toimunud Tehnopoli ärilinnakus, kuid viirusest tingitud olukorras otsustame ürituse digitaliseerida. Koolitus toimub Zoom keskkonnas ning esinejad ja kuulajad saavad omandada praktilised teadmised kodust või kontorist lahkumata!
Millele keskendume?
Koolitus keskendub reaalsetele praktilistele lahendustele, mida saab kasutada mistahes ärikinnisvaras optimaalsemate energiakulude tagamiseks. Koolituse viivad läbi oma ala eksperdid, kes räägivad töötavatest lahendustest ja praktikatest, mida kinnitavad projekte realiseerinud kliendid. Ettekanded on tempokad, keskenduvad vaid olulisele ning annavad ette suure pildi nii rahalisest kui tehnilisest poolest. Tänases majandussituatsioonis ei ole energia kokkuhoiu kõrval vähem tähtis keskkonnahoid, mille mõjust reaalsele äritegevusele anname selge ülevaate.
Teemad
- Targad valgustuslahendused – reaalsed lahendused, mis tagavad kuni 90% kokkuhoiu
- Hooneautomaatika – ainuke lahendus kulude kontrollimiseks
- Küte-ventilatsioon-jahutus – tervislik sisekliima ei ole kokkuhoiu koht
- Tehnohooldus ja käit – probleemide ennetamise alustalad
- Suruõhk – efektiivsus peitub järjepidevuses
- Päikeseenergia – tegelik tasuvus ja raha tootlus
- Energia seiresüsteemid – mida ei mõõdeta, ei saa arendada
- Auditeerimine – kõikehõlmavus tagab edu
- Finantseerimine – projektide realiseerimine investeeringut tegemata
- Keskkonnahoid – äritegevus ei saa toimuda looduse arvelt
Kellele on koolitus mõeldud?
Koolitus on suunatud ettevõtete tootmis-, tehnika-, haldus- ja tegevjuhtidele. Koolitus toimub kahel korral ning sihtgrupid on jagatud järgnevalt:
- 14.04.2021 – Avalik sektor, haiglad, hotellid, spordirajatised, ehitus, arendus, kinnisvara, projekteerijad
- 15.04.2021 – Tootmine ja tööstus
Koolituse ajakava
Triin on juba viimased 10 aastat töötanud tööstusvaldkondades ja neist viimased 6 aastat juhtinud Eesti Masinatööstuse Liitu (EML), mis on Eesti suurim töötleva tööstuse erialaliit, kelle liikmeskonnas on rohkem kui 130 erinevat masina- ja metallitööstuse arenguga seotud organisatsiooni. EML tegeleb valdkondades sektori järelkasv, avalikustamine ja lobby töö ning äriarendus.
TTÜ magistrikraadiga elektriinsener, kes on pühendunud valgustustehnika edendamisele Eestis. Töötanud elektriprojekteerijana (Eesti Tööstusprojekt), elektriinsenerina tootmises (Õmbluskoondis Klementi), valgustite müügi- ja turundusjuhina valgusteid tootvas ettevõttes (Glamox). 2010.aastast on omanimelise inseneribüroo juhataja, valgustusala konsultant ja lektor.
Joan-Tähven Vene on õppinud Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri ja mööblidisaini, kus osales oma esimestel valgustustehnika loengutel 2011. aastal, millest sai alguse armastus arhitektuurse valgustuse vastu. Teda motiveerivad uued väljakutsed ja enese pidev täiendamine valgustuse valdkonnas laiemalt. Selle tulemuseks on 10-aastane kogemus ja mitmekülgne projekteerimise portfooli erineva iseloomuga valgustuspaigaldistest. Täna seisab ta selle eest, et Eesti tööstusettevõtted kasutaksid ära kogu potentsiaali energiasäästuks valgustuse valdkonnas kuid ei ole unustanud ka valgustuse esteetilisi omadusi.
Ahti Kooskora on arhitektina töötanud peaaegu 30 aastat, viimased 6 aastat Sweco Projekt AS peaarhitektina. Ta on osalenud mitme eluhoone ja avaliku hoone projekteerimises, seal hulgas koolimajad, spordihooned ja riigile olulised administratiivhooned. Ruum, mida ta loob peab olema funktsionaalne ning esteetiliselt nauditav ja innovaatiline.
PAUS
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Kristjan Liivrand on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikooli Soojusenergeetika erialal. Ta on töötanud jahutus- ja soojussüsteemidega alates 2006. aastast. Omandanud kogemuse porjektijuhina, alustas Kristjan ettevõtlusega 2019. aastal, mille suunaks on kvaliteetsete ja energiatõhusate soojuspumpade ja jahutusseadmete tootmine. COOLPARi klientide hulka kuuluvad muu hulgas AS TRV Kliima, Stockmann, EKE AS, Hieko AS, Forus ja Telia. Energia kokkuhoid ei ole üksnes rahaline võit, sellega hoiame kogu meie planeeti.
Priit Laug on spetsialiseerunud hoonete tehnosüsteemide rekonstrueerimistööde tehnilisele nõustamisele. Ta on töötanud hoonete tehnosüsteemide ehitusjuhina ja projektijuhina Skanska EMV ASis, eritööde divisioni juhatajana Skanska Asis, hoonete tehnosüsteemide ehitusjuhina ja projektijuhina Merko Ehitus ASis ning hoonete haldus ja tehnosüsteemide hooldusettevõtte Ermeesia OÜ juhatajana.
Kristjan Kookmaa on DeltaE inseneribüroo rajaja ning juhatuse liige alates 2013. aastast. DeltaE põhitegevuseks on energiasäästmise täislahenduste realiseerimine tööstus- ja äriettevõtetes. Üldjoontes keskendutakse lahendustele, kus tasuvusajad jäävad kolme aasta piirimaile, mille tagab strateegiline lähenemine ja suur kogemus valdkonnas. Kristjan on TalTech energeetikaikainseneri taustaga ning kogemustepagas hõlmab kõike alates kaabli tõmbamisest kuni kõrgetasemeliste KNX automaatika projektide realiseerimiseni.
LÕUNA
Kristjan on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis automatiseerimise ja robotitehnika magistrikraadi. Ta on diplomeeritud elektriinsener tarbija elektripaigaldiste alal (tase 7), kes on aastaid tegelenud mõõtmissüsteemide projekteerimise ja rajamisega, auditeerimise ja elektri valdkonnaga (seal hulgas projekteerimine, lühiajaline elektrikulu monitoorimine, reaktiivenergia kompenseerimine jms).
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Tauno on Majandus – ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert. Tema vastutusvaldkondadeks on energiatõhusus ja energiatõhususe valdkonna õigusaktide, arengusuundade ning strateegiate väljatöötamine ja kavandamine. Varasem kogemus hõlmab jaotusvõrgu investeeringute kavandamist ja arengusuundade planeerimist. Tauno on hariduselt elektroenergeetik ja omab antud erialal magistrikraadi.
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Jaak on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Maaülikooli kinnisvara planeerimise ja hindamise erialal. Alates 2010. aastast on Jaak olnud Lõuna-Eesti haigla haldusjuht.
Velvo on SA Rakvere Teatrimaja juhatuse liige. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Konservatooriumi Lavakunstikateederi ning töötanud Rakvere Teatris näitlejana 1996 kuni 2013. Alates 2013 kannab Velvo teatrijuhi rolli. Pikaaegne teatrielu tundmine nii näitlejana, kui teatrijuhina on andnud võimaluse näha ja kogeda protsesse nii seest, kui väljast.
PAUS
Marko on aidanud mitmetel ettevõtetel kujundada jätkusuutliku arengu, keskkonna ja ühiskondliku vastutuse strateegiaid - kuidas keskkonna ja sotsiaalsete trendidega kohaneda, enda äri kujundamisel arvestada. Ta on keskendunud ESG mõjukohtade, aruandluse, eesmärkide ja mõõdikute teemadele ning aidanud sellega paljusid börsi- ja riigifirmasid Eestis ja mujal Baltikumis, samuti teisi suuremaid ja väiksemaid äriettevõtteid.
Mihkel Tammo on ettevõtja, eesmärgistatud tuleviku kujundaja, jätkusuutlikkuse ja hariduse entusiast. Vanuses 27 kuni 31 oli Mihkel tööstusettevõtte Estanc nõukogu esimees, tegevjuht ja tulevikudisainer. Mihkli juhtimise viiest aastast kolm olid ettevõtte 30-aastase ajaloo kõige kasumlikumad. Mihkel on mentoriks start-up-idele ning üks Rohetiigri eestvedajatest.
Marko Kiisa on omandanud teamdised Taltechi majandusteaduskonnast ning töötades pangas ning startuppides, nagu Upmade. Marko on LHV jaepanganduse finantseerimisosakonna juht ning rohepöörde eestseisja.
Margit omab magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikooli Raamatupidamise ja majandusanalüüsi erialal. Ta on pidevalt laiendanud oma teadmiseid ja oskusi. Margit on töötanud suurtes ettevõtetes ärikontrollerina ning viimased neli aastat Karlskroona tegevjuhina. Koos DeltaE Inseneribürooga ehitati Karlskroona katusele päikese elektrijaam ning projekteeriti laohoonesse uus ajakohane valgustuslahendus, mis peaks Karlskroonale tulevikus tooma märgatava elektrikuluda vähenemise.
TTÜ Tallinna Kolledžis omandas Siim rakenduskõrghariduse kinnisvara halduse erialal. Enne erialast tööd kogus ta teadmisi ja oskusi ehitusvaldkonnas lihttööde teostamisest kuni objektide juhtimiseni; klienditeeninduses; eritöödes. Siim on töötanud 3 aastat ettevõtte Via 3L haldusspetsialistina.
ARUTELURING
Koolituse avamine
Triin on juba viimased 10 aastat töötanud tööstusvaldkondades ja neist viimased 6 aastat juhtinud Eesti Masinatööstuse Liitu (EML), mis on Eesti suurim töötleva tööstuse erialaliit, kelle liikmeskonnas on rohkem kui 130 erinevat masina- ja metallitööstuse arenguga seotud organisatsiooni. EML tegeleb valdkondades sektori järelkasv, avalikustamine ja lobby töö ning äriarendus.
TTÜ magistrikraadiga elektriinsener, kes on pühendunud valgustustehnika edendamisele Eestis. Töötanud elektriprojekteerijana (Eesti Tööstusprojekt), elektriinsenerina tootmises (Õmbluskoondis Klementi), valgustite müügi- ja turundusjuhina valgusteid tootvas ettevõttes (Glamox). 2010.aastast on omanimelise inseneribüroo juhataja, valgustusala konsultant ja lektor.
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
PAUS
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Kristjan Liivrand on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikooli Soojusenergeetika erialal. Ta on töötanud jahutus- ja soojussüsteemidega alates 2006. aastast. Omandanud kogemuse porjektijuhina, alustas Kristjan ettevõtlusega 2019. aastal, mille suunaks on kvaliteetsete ja energiatõhusate soojuspumpade ja jahutusseadmete tootmine. COOLPARi klientide hulka kuuluvad muu hulgas AS TRV Kliima, Stockmann, EKE AS, Hieko AS, Forus ja Telia. Energia kokkuhoid ei ole üksnes rahaline võit, sellega hoiame kogu meie planeeti.
Priit Laug on spetsialiseerunud hoonete tehnosüsteemide rekonstrueerimistööde tehnilisele nõustamisele. Ta on töötanud hoonete tehnosüsteemide ehitusjuhina ja projektijuhina Skanska EMV ASis, eritööde divisioni juhatajana Skanska Asis, hoonete tehnosüsteemide ehitusjuhina ja projektijuhina Merko Ehitus ASis ning hoonete haldus ja tehnosüsteemide hooldusettevõtte Ermeesia OÜ juhatajana.
Kristjan Kookmaa on DeltaE inseneribüroo rajaja ning juhatuse liige alates 2013. aastast. DeltaE põhitegevuseks on energiasäästmise täislahenduste realiseerimine tööstus- ja äriettevõtetes. Üldjoontes keskendutakse lahendustele, kus tasuvusajad jäävad kolme aasta piirimaile, mille tagab strateegiline lähenemine ja suur kogemus valdkonnas. Kristjan on TalTech energeetikaikainseneri taustaga ning kogemustepagas hõlmab kõike alates kaabli tõmbamisest kuni kõrgetasemeliste KNX automaatika projektide realiseerimiseni.
Uku Liive on diplomeeritud mehaanikainsener, kellel on Bahr Pump OÜ omaniku ja tegevjuhina üle 20 aasta kogemust tööstusseadmete müügi ja hoolduse alal. Nähes, et kliendid vajavad head lahendust oma seadmete info ja hoolduste kohta ülevaate saamiseks, asus ta koos partneritega 2011. a. arendama hoolduste haldamiseks tarkvara Alldevice. Tänaseks haldab Alldevice tarkvara abil oma seadmeid üle 200 tuntud Eesti ettevõtte lisaks nende kõrval pea samapalju ettevõtteid väljaspool Eestit.
LÕUNA
Robert on toidutehnoloogia ning rakendusliku keemia ja biotehnoloogia taustaga suruõhu ja tööstuslahenduste insener, kes on aktiivselt tegelenud Taltechis ka teadustööga. Tööalaselt on Robert tegutsenud 2019. aasta juulikuust keemia- ning hankeinsenerina Energex Energy Expertide ettevõttes ning nüüdsest ka DeltaE inseneribüroos.
Kristjan on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis automatiseerimise ja robotitehnika magistrikraadi. Ta on diplomeeritud elektriinsener tarbija elektripaigaldiste alal (tase 7), kes on aastaid tegelenud mõõtmissüsteemide projekteerimise ja rajamisega, auditeerimise ja elektri valdkonnaga (seal hulgas projekteerimine, lühiajaline elektrikulu monitoorimine, reaktiivenergia kompenseerimine jms).
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Mihkel Krusberg on viimased 6 aastat tegelenud Keskkonnaministeeriumis ringmajanduse ja ressursitõhususe teemadega omades varasemat kogemust ohtlike jäätmete käitluses ja käinud praktikal Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadis (ringmajandus). Olnud osaline Euroopa Liidu ja ÜRO Keskkonnaassamblee eesistumises. Tema juhtimisel on loodud ettevõtete seas toetust kogunud ressursitõhususe meede aga ka on loomisel ringmajanduse põhimõtteid koondav arengudokument ja tegevuskava.
TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa-aastast tugevat müügi-, turundus- ja projektide juhtimise kogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex.
Siim Aas on mettallitöötlus ettevõtte Viru Color asutaja ja juhatuse liige. Siim õpib EBSis ettevõtlust ja ärijuhtimist ning vastutab Viru Colori ettevõttesiseste arendusprojektide juhtimise eest.
PAUS
Marko on aidanud mitmetel ettevõtetel kujundada jätkusuutliku arengu, keskkonna ja ühiskondliku vastutuse strateegiaid - kuidas keskkonna ja sotsiaalsete trendidega kohaneda, enda äri kujundamisel arvestada. Ta on keskendunud ESG mõjukohtade, aruandluse, eesmärkide ja mõõdikute teemadele ning aidanud sellega paljusid börsi- ja riigifirmasid Eestis ja mujal Baltikumis, samuti teisi suuremaid ja väiksemaid äriettevõtteid.
Mihkel Tammo on ettevõtja, eesmärgistatud tuleviku kujundaja, jätkusuutlikkuse ja hariduse entusiast. Vanuses 27 kuni 31 oli Mihkel tööstusettevõtte Estanc nõukogu esimees, tegevjuht ja tulevikudisainer. Mihkli juhtimise viiest aastast kolm olid ettevõtte 30-aastase ajaloo kõige kasumlikumad. Mihkel on mentoriks start-up-idele ning üks Rohetiigri eestvedajatest.
Marko Kiisa on omandanud teamdised Taltechi majandusteaduskonnast ning töötades pangas ning startuppides, nagu Upmade. Marko on LHV jaepanganduse finantseerimisosakonna juht ning rohepöörde eestseisja.
Enar on Energex Energy Experts OÜ üks asutajatest, diplomeeritud soojusenergeetikainsener (tase 7) ja energia- ja ressursijuhtimise spetsialist. Ettevõtete ressursitõhususe meetme raames teostatud detailsete energia- ja ressursiauditite, toetustaotluste ja hangete kõrval on ta viimase viie aasta jooksul lisaks koostanud erinevaid soojusmajanduse arengukavasid, soojustehnilisi analüüse ja katlamaja omanikuinsenerijärelevalvet.
Argo on õppinud Tallinna Ülikoolis informaatikat, omandanud magistrikraadi Eesti Maaülikoolis tootmistehnika erialal ning on diplomeeritud mehaanikainsener (tase 7). Laiapõhjalise haridustee ja kogemuste taustal on tal arusaam erinevate süsteemide olemustest- laagritest kuni IP-ni. Pikaajalise eraettevõtjana on Argol tugevad teadmised erinevate investeeringute vajalikkusest.
ARUTELURING
Koolitus on osalejatele tasuta
Kokku on koolitusele 100 TASUTA kohta. Järgnevatele osalejatele on maksumus 300 € + km.
Registreeru koolitusele kohe!